Plywood Nedir ?

PLYWOOD ince tabakalar dan imal edilen bir malzemedir. İnce ahşap tabaka – katmanların bir araya getirilmesi ve yapıştırılması (ya da farklı yöntemlerle bilrleşitirlmesi ) ile imal edilen PLYWOOD son yıllarda gittikçe önem kazanan bir üründür. İnce plakalar birbirlerine çeşitli malzemeler ve yöntemlerle çoğu zaman kesitleri dik gelecek şekilde yapıştırılır.Bu, PLYWOOD’un sağlamlığını arttıran bir yöntemdir. PLYWOOD kullanım alanlarında sağladığı faydaya rağmen hafif bir malzemedir. PLYWOOD üretilirken genellikle tek sayıda katman sayısı seçilir ve bu katmanlar birbirlerine dik gelecek biçimde birleştirilerek titreşime karşı direnç sağlanılır.

PLYWOOD’un kullanım alanları gün geçtikçe artmakla beraber yapı sektöründe bilhassa brüt beton elde etmek için kullanılır ve doğru bir tercihtir. PLYWOOD özellikle doğru kullanıldığında kullanıcıyı gereksiz maliyetlerden korur ve daha iyi sonuçlar elde edilmesini sağlar PLYWOOD bilindiği üzere iki farklı şekilde üretilir. Filmli PLYWOOD ve Filmsiz PLYWOOD olarak adlandırılan iki çeşit bulunmaktadır.Bu iki PLYWOOD çeşitinin iç malzemeleri genellikle farklılık göstermese de Filmli PLYWOOD ve Filmsiz PLYWOOD’un uygulama alanları farklı olabilir.

Kullanılacak PLYWOOD’a uygulama yapılacak yüzeyde gerçekleştirilecek işleme göre karar verilir.(Örneğin bu yüzeye sıva uygulanacaksa Filmli PLYWOOD tercih edilmesi yanlış olabilir) PLYWOOD üretiminde kullanılacak ağacın niteliği çok büyük rol oynamaktadır. Dayanıklılığın ön planda olduğu bu konuda kullanılacak ağaçtan çeşitli özellikleri taşıması beklenir. Her ahşap malzemeden yapılmaması sebebiyle PLYWOOD genellikle ; Finlandiya, Rusya, Romanya, Hindistan, Endonezya, Malezya, Şili, Brezilya ,ABD ve Kanada ülkelerinde imal edilir ve Türkiye bu ülkelerden PLYWOOD ithal eden ülkeler arasındadır

Türkiye’de PLYWOOD’un tedarik edilmesi konusunda tescilli bir marka olan © Akın Plywood bir Akın Demir markası olarak tüm yapı sektöründe sağladığı güven ve yenilikçi bakış açısıyla ülkemizin PLYWOOD tedariği konusunda hizmet vermektedir. Dilerseniz kendi şehrinize göre veya markalara göre PLYWOOD fiyatlarımızı görebilir,iletişim sayfamızda yer alan bilgilerle Müşteri Temsilcilerimizden hemen bilgi alabilirsiniz.

Akın Demir Sektörün Özgüvenli Öncüsü.
Akın Demir Web Sitesi İçin Tıklayın

Etiketler